Разградските ориентировачи с медали от купа „Академик“

В района на село Шкорпиловци през уикенда се проведе регионално състезание по ориентиране – Купа „Академик“. В състезанието взеха участие 208 състезатели от 19 клуба в страната.

Разградският клуб „Абритус“ се представи с 22 участници на възраст от 12 до 55 години и завоюва 5 медала. Отлично се  представиха Михаела Христова при момичета до 12 години, Мартина Маринова при Ж21 и Атанас Гайдаров във ветеранската група до 55 години, които победиха своите конкуренти и спечелиха златни медали. Много добро бягане показаха Татяна Славова в групата момичета до 14 години и Кристиян Кунев при момчета до 14 години, които се класираха на трето място в своите групи.

През тази седмица разградските ориентировачи ще вземат участие в спортно-туристическото мероприятие „Странджа и Южното Черноморие“, което се организира от ТД „Буйна гора“. Това ще бъде един етап от подготовката на младите състезатели за предстоящото Държавно първенство по ориентиране в средата на септември в Хасково.