Лъчезар Вълчев с бронз от Европейското първенство

Лъчезар Вълчев спечели бронзовия медал в тройния скок на Европейското по лека атлетика до 20 години в Йерусалим.

Лъчо тръгна с 15,99 м и още след първия опит бе втори в класирането. С втория си скок той записа личното си постижение от 16,16 м, което остана и най-силния му резултат. Останалите му успешни опита бяха от 15,97 и 15,80 м. Разградчанинът е с една година по-малък от другите двама атлети на почетната стълбичка

„Винаги може повече, аз съм доволен от медала, не от резултата. Беше доста голяма битка. Мисля, че стана хубаво състезание. Бях доста спокоен, не ми е повлияло нищо. Догодина има световно, там ще гоним по-сериозни постижения“, сподели Лъчезар при прибриането на националите ни в България.

Той и треньорът Красен Цонев благодарят на „Лудогорско пиле“ за помощта, която оказва за развитието му.