„Лудогорец“ победи „Сутиеска“ и като гост

„Лудогорец“ победи „Сутиеска“ и в реванша от първия предварителен кръг на Шампионска лига в Подгорица.

Орлите надделяха с 1:0 и с общ резултат 3:0 продължават напред. Победното попадение падна в 53-та минута, тогава Кирил Десподов с отличен пас изведе Антон Недялков по левия флаг, капитанът на шампионите центрира в наказателното поле, където Каули стреля, но вратарят изби. Притичалият Сотириу обаче прати топката в мрежата.

Шампионите имаха още няколко много добри ситуации за гол, но Кирил Десподов, Бернард Текпетей и на два пъти Сотириу пропуснаха.

На свой ред домакините играха добре и в първите минути затрудниха „Лудогорец“. Серджио Падт и защитата пред него бяха на висота и не допуснаха попадение.

Във втория предварителен кръг на Шампионска лига „Лудогорец“ ще играе срещу ирландския шампион „Шамрок“, който отстрани малтийския „Хибърниънс“. Първата среща е в Разград на 19 юли от 20.45 ч.