„Лудогорец“ убедителен срещу „Локомотив“ (София) -5:0

„Лудогорец“ постигна трета победа в първенството на efbet Лига, след като победи „Локомотив“ (Сф) с 5:0.Шампионите имат пълен актив от девет точки и два мача по-малко.

През първото полувреме „Лудогорец“ имаше тотално превъзходство, като отбеляза два гола. В 21-та минута Мавис Чибота намери Вандерсон в наказателното поле на „Локомотив“, като бразилецът с български паспорт с майсторски шут прати топката в мрежата. Две минути по-късно резултатът стана 2:0. Отново Чибота записа асистенция, като този път Доминик Янков се озова в добра позиция и не сбърка – 2:0.
В началото на мача реферът Георги Кабаков с помощта на ВАР отмени два гола на Вандерсон заради засада.
Още в началото на второто полувреме домакините поведоха с 3:0. В 51-та минута Десподов намери Жосуе Са в пеналта на гостите и централният защитник не остави шансове на вратаря. Осем минути по-късно „Лудогорец“ стигна до четвърти гол. Десподов бе изведен зад защитата на „Локомотив“ сам срещу вратаря, крилото технично сервира топката на Чибота пред опразнената врата, който я прати в мрежата. В 68-та минута влезлият като резерва Каули Оливейра направи 5:0. Дорин Ротариу можеше също да запише името си сред голмайсторите, но ударът му срещна напречната греда. При две контри на „Локомотив“ вратарят Серджио Падт пък се отчете с отлични спасявания.
В 60-та минута в игра се появи Ихинио Марин. Това бе първи мач за испанеца в представителния тим на „Лудогорец“ след тежката контузия, която получи през октомври 2020 г. при гостуването на Монтана.