„Лудогорец“ победи трудно „Спартак“ – Варна с 2:1

„Лудогорец“ започна с победа пролетния дял от футболното първенство.

Шампионите победиха с 2:1 „Спартак“ – Варна в морската ни столица и излязоха на първо място в класирането. Кирил Десподов откри резултата в 8-та минута. Той засече във вратата центриране на Игор Тиаго. Той пък направи 2:0 17 минути по-късно, след като засече от движение подаване на Бернард Текпетей от дясно. „Лудогорец“ имаше още няколко чисти положения през първото полувреме, но Десподов и Тиаго пропуснаха.

След почивката, домакините върнаха едно попадение чрез Луан в 57-та минута. А след това на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Серджио Падт. На свой ред „Лудогорец“ имаше също добри възможности да отбележи трети гол, но вратарят на домакините Фигуейредо спаси всичко.

Следващият мач на „Лудогорец“ е домакинство на „Славия“.

Снимка: Ludogorets.com