„Лудогорец“ отстрани „Жалгирис“ в драма с шест гола, за седми път е в групите на Лига Европа

„Лудогорец“ ще играе за седми път в групите на Лига Европа след драматичното 3:3 с „Жалгирис“ и с общ резултат 4:3.

До отстраняването на литовския първенец се стигна много трудно, като на моменти Орлите изпитаха затруднения на изкуствения терен на стадион „ЛФФ“ във Вилнюс, но в крайна сметка оцеляха след размяна на удари със съперника.

Още в 22-та секунда домакините излязоха напред в резултата чрез Урега. В 8-та минута Тиаго изравни, но в 15-та Буф отново изведе напред „Жалгирис“. Тисера изравни в 57-та минута, но Ренан Оливейра отново прати домакините в екстаз с 63-та минута. Всичко се реши от дузпа, бита от Оливие Вердон в последната минута на продълженията – 120-а.

Треньорът Анте Шимунджа направи една сериозна промяна в тима. Той пусна в игра от първата минута Матиас Тисера, който си сменяше мястото с Игор Тиаго.