„Лудогорец“ отнесе ЦСКА с 5:0

„Лудогорец“ разгроми ЦСКА-София с 5:0 в мач от XXVIII кръг на първенството. Това бе рекордна победа на шампионите над този съперник. „Лудогорец“ имаше тотално превъзходство през целия мач и можеше да постигне още по-изразителен успех.

Доминик Янков откри резултата в 15-та минута. Тогава Матиас Тисера нахлу в наказателното поле, но бе спрян от Кох. Топката попадна в Янков, който я прати във вратата. 2:0 направи Тисера в 30-та минута. Аржентинецът получи топката от Бернард Текпетей и я прати в левия ъгъл на вратата, пазена от Евтимов. През първата част „Лудогорец“ пропусна още положения: Текпетей, Тисера и Спас Делев бяха близо до попадението.

Седем минути след подновяването на играта резултатът стана класически. Бернард Текпетей с топовен шут по земя направи Димитър Евтимов безпомощен. Четири минути по-късно Доминик Янков направи невероятно отиграване в наказателното поле и с красив удар заби за 4:0. Бразилският нападател Тиаго ознаменува дебюта си за първия отбор на Орлите с попадение само десет секунди, след като се появи в игра. Той отблизо прати топката в мрежа след пас на Бернард Текпетей.