„Лудогорец“ наниза тройка на „Локомотив – Горна Оряховица контрола на собствен терен

„Лудогорец“ победи с 3:0 „Локомотив“ (ГО) в последната си контрола преди старта на пролетния дял в първенството на Първа професионална лига. Мачът се игра на клубната база в Разград.

През първото полувреме „Лудогорец“ имаше пълно превъзходство, като пропуски направиха Клаудио Кешерю и Вандерсон. Голът във вратата на Евгени Александров падна минута преди почивката, когато Кешерю се разписа след асистенция на Вандерсон.

В първите минути на втората част в игра за разградчани се появиха Адриан Попа и Драгош Григоре, които заеха местата съответно на Джоди Лукоки и Рафаел Форстър. В 54-та минута шампионите стигнаха до втори гол. Моци намери Марселиньо в наказателното поле на гостите и бразилецът с български паспорт заби красиво попадение. Двамата бяха замесени и при третия гол във вратата на гостите от Горна Оряховица в 85-та минута. Моци стреля от воле, като заелият добра позиция в малкото наказателно поле Марселиньо отклони топката покрай вратаря Александров за крайното 3:0.

Следващия петък „Лудогорец“ гостува на „Верея“ в мач от XXI кръг на Първа лига. Двубоят започва в 17,30 ч.