„Лудогорец“ „влезе в мача – 4:0 срещу „Балкани“

„Лудогорец“ победи категорично с 4:0 „Балкани“ и се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Там играчите на Ивайло Петев ще срещнат „Олимпия“ – Любляна, който елиминира латвийския „Валмиера“ с общ резултат 4:2. Два гола за успеха реализира Бърнард Текпетей, а по един добавиха Матиас Тисера и Кайо Видал.

„Лудогорец“ поведе още с първата си добра възможност. В 4-аа минута Аслак фон Витри центрира остро отдясно, играч на „Балкани“ закачи топката, като по този начин я направи удобна за Текпетей, който с глава откри резултата. Десет минути след това Матиас Тисера направи голям пропуск. Той остана сам срещу вратаря на гостите, но стреля право в него.

Нямаше обаче какво да спаси стража в 45-та минута. Тогава след ново центриране отдясно на Фон Витри топката стигна до Текпетей, който с левия крак мушна топката между краката на Количи – 2:0.

В 49-та минута „Лудогорец“ стигна и до трето попадение. Точен бе Матиас Тисера, който наказа груба грешка в защитата на Балкани. 12 минути преди края Орлите сложиха точка на спора – резервата Кайо Видал бе точен за 4:0.

Снимка: Ludogorets.com