Злато и за Димана Захариева, и за Лъчезар Вълчев в тройния скок на международния турнир в Пловдив

И Димана Захариева, и Лъчезар Вълчев, и Михаела Маринова демонстрираха отличната си спортна форма на проведения вчера в Пловдив едноименен международен турнир по лека атлетика за мъже и жени.

Лъчезар Вълчев спечели златния медал в тройния скок при мъжете с личен резултат 16,02 м. Това е второ постижение в Европа при юношите до 20 г. и е сериозна заявка за медал в  предстоящото Европейско първенство в Йерусалим, Израел.

Димана Захариева бе безапелационна в същата дисциплина при жените с личен резултат за сезона 12,75 м в конкуренцията на 12 състезателки, сред които и представителката на САЩ Ариана Фишер с личен резултат 14,06 м.

16-годишната Михаела Маринова се класира за първия си финал при жените и  с 10.60 м зае призовото 8-мо място.

Всички те и треньорът им Красен Цонев в клуб „Лудогорец“ – Разград благодарят на „Амета“ с търговската марка „Лудогорско пиле“. Постиженията станаха възможни благодарение на изградения от фирмата сектор за скокове и финансовата подкрепа в подготовката и участието в състезания.