„Лудогорец“ взе точка в Хелзинки

ХИК – Хелзинки и „Лудогорец“ завършиха 1:1 в изключително интересен мач на стадион „Болт Арена“ във финландската столица.

Родният първенец излезе напред в резултата още в 10-та минута чрез Тисера, но домакините изравниха в 55-та минута. Така дистанцията между двата тима в класирането се запазва 3 точки, преди те да се срещнат отново след седмица в Разград.

Наставникът на Орлите Анте Шимунджа очаквано остави извън титулярния състав Сисиньо, На неговото място като ляв защитник беше преместен капитанът Антон Недялков, който в последните срещи действаше като централен бранител. Така партньор на Оливие Вердон беше Игор Пластун. Любопитно беше и на върха на атака. Там вместо Игор Тиаго, който бе титуляр в срещите с „Рома“ и „Бетис“, излезе аржентинецът Матиас Тисера.