Злато за Фатме Шабан на държавното по борба, правнучката на Лютфи Ахмедов дебютира със сребро

На проведеното на 15 февруари в Горна Оряховица държавно лично първенство по борба за момичета и кадетки ученичките на Спортно училище в Разград състезателки на СК по борба „Лютфи Ахмедов“ завоюваха 4 медала: 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов.

Талантите на треньорите Дениз Хамид и Нермидин Якуб се включиха в надпревара с над 130 състезателки от цялата страна.

Изключителен дебют при момичетата направи правнучката на покойният световен шампион по свободна борба Лютфи Ахмедов – 13-годишната състезателка Ямур Шен. Ная първенството тя бе най-малката участничка, на след 2 победи и много оспорвана финална среща остана със сребърен медал при 50 килограмовите момичета.

При кадетките, в категория до 40 кг, сред трудна конкуренция отлично представяне направи Назлъ Салимова, която се окичи със златен медал.

При 49-килограмовите кадетки, сред 9 състезателки Тюлин Али записа отлични 3 победи и 1 загуба, с което се класира на 3-то място.

А най-добър успех  постигна вече познатата на всички в спортните среди Фатме Шабан, която в категория до 53 кг се класира на първо място, след 4 убедителни победи и без загубена точка. Шампионка на България бе наградена и с купа за най-резултатен състезател на първенството.

Освен отличното представяне на състезателките от СК по борба „Лютфи Ахмедов“, съдия по време на първенството бе и Дениз Хамид, който е и личен треньор на Фатме Шабан.