Шампионска победа в турнира за Купата

Шампионът на България по футбол “Лудогорец” надделя с 2:0 срещу “Розова долина” в Казанлък на препълнения стадион “Севтополис” и се класира на осминафиналите за Купата на България.

Победата не дойде лесно за разградчани. В края на първото полувреме домакините, водени от Атанас Апостолов, останаха с човек по-малко. Венцеслав Иванов получи втори жълт картон в 40-та минута за влизане отзад на Иван Йорданов от „Лудогорец“, който трябваше да напусне терена контузен.

Вратаря на „розите“ Димитър Иванов спаси няколко опасни положение. В 60-та минута обаче беше безпомощен, когато резервата Димитър Илиев след рикошет получи топката отляво и откри за гостите от Разград. В 72-та Бърнард Текпетей улучи десния стълб зад вратаря.

Рик Джонатан се разписа в добавеното време след бърза контраатака и фиксира крайното 2:0 за „Лудогорец“.

В следващия кръг съставът на Анте Шимунджа очаква победителя от двубоя в събота „Вихрен“ – „Левски“.