„Лудогорец“ се справи и с „Берое“

„Лудогорец“ победи с 2:1 „Берое“ и дръпна с 4 точки пред ЦСКА. Това бе седма поредна победа на Орлите при Ивайло Петев в efbet Лига и девета във всички турнири.

В 15-та минута се откри добра възможност пред Нареси, който обаче не успя да стреля. Осем минути след това Бърнард Текпетей намери отлично Кирил Десподов, който преодоля вратаря на гостите Иван Гошев и с левия крак прати топката в мрежата. Попадението бе отменено заради тънка засада. В 33-та минута Игор Тиаго направи голям пропуск, останал очи в очи с вратаря на Берое. В 38-атминута Русо и Тиаго си попречиха след центриране от ъглов удар.

В 42-та минута „Берое“ поведе. Ромарио направи пробив и с десния крак не остави шансове на Падт – 0:1. Във втората минута на продължението на първата част Русо с глава изравни след отлично центриране на Кирил Десподов от фаул.

В 73-та минута „Лудогорец“ стигна до втори гол. Пластун намери добре Десподов, той веднага центрира и Спас Делев с глава наказа един от бившите си отбори