„Лудогорец“ отнесе „Кайрат“ с 6:0

„Лудогорец“ разгроми „Кайрат“ с 6:0 в третата си контрола от лагера в Турция. Шампионите имаха тотално превъзходство през целия мач.

Особено силно представяне направи крайния бранител Талеб Тауата, който бе заменен след 45 минути игра. Израелският защитник подаде за първите два гола за Орлите, като тормозеше отбраната на „Кайрат“ през цялата първа част.

Клаудиу Кешеру откри резултата след 62 секунди игра, а в 38-та Жоржиньо удвои за „Лудогорец“. Другите четири гола паднаха през втората част, след като Якуб Швиерчок вкара на два пъти (66 и 76), а Мавис Чибота и Димо Бакалов (68 и 70) от дузпи също се разписаха.

Почеркът на новия треньор на „Лудогорец“ Павел Върба вече започва да си личи. До този момент в Белек „Лудогорец“ бе записал една победа (2:0 над „Висла“ Плоцк) и една загуба (0:2 от „Пяст“ Гливице). Срещу „Кайрат“ обаче разградчани бяха с класа, ако не и с две по-добри, и можеха да отбележат и още голове.

Така „Лудогорец“ показа нагледно, че около 3 седмици преди домакинството на „Интер“ в първи 1/16-финал на Лига Европа, се намира в отлична форма.