„Лудогорец“ вдигна Десетата поредна шампионска титла

Футболистите на „Лудогорец“ вдигнаха десетата си шампионска титла веднага след мача с „Локомотив“ –  Пловдив. Купата бе връчена на капитаните Светослав Дяков и Козмин Моци от вицепрезидента на БФС Михаил Касабов.

Повечето от играчите излязоха за награждаването със своите деца под шпалира на децата от Академията на клуба. Всички от спортно-техническия щаб бяха с елегантни костюми начело с Дамбраускас, който беше в компанията на двамата си синове. Литовецът е седмият специалист от чужбина, който извежда „Лудогорец“ до титлата.

Веднага след вдигането на Купата на терена на “Хювефарма Арена” гръмнаха и няколко бутилки шампанско, а Пиерос Сотириу и Сисиньо изкъпаха щастливия Дамбраускас. Не мина и без традиционното подхвърляне във въздуха на треньора.

Преди церемонията „Лудогорец“ допусна загуба в домакинството си на „Локомотив“ –  Пловдив с резултат 1:2 в мач от първата шестица на 28-и кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей откри в 15-та, но Георги Минчев изравни в 17-та минута. Димитър Илиев донесе пълния обрат за гостите след точно изпълнена дузпа, а това се оказа и последното попадение в срещата. Орлите завършиха срещата с двама души по-малко, след като червени картони получиха Елвис Ману в 61-та и Каули Оливейра в 81-та минута.

Въпреки загубата „Лудогорец“ е шампион за десети пореден път в българскя елит.

На полувремето на мача „Лудогорец“ награди най-добрите пред сезона от Академията на клуба.

За най-добър вратар бе избран националът Дамян Христов от набор 2002. За най-добър защитник бе обявен роденият през 2005 година Георги Караиванов. Наградата за най-добър полузащитник заслужи националът Джанер Садетинов от набор 2006. За най-добър нападател бе избран Петър Кирев, роден през 2005 година. За голмайстор номер 1 бе определен роденият през 2007 година Филип Гигов. За най-полезен играч бе избран националът Димитър Иванов от набор 2004. Той получи наградата си от президента на клуба Александър Александров. Наградата за най-перспективен състезател получи Илиян Гатински от набор 2008.