„Лудогорец“ се сбогува с ШЛ след разгромна загуба на „Хювефарма арена“

„Лудогорец“ отпадна от Шампионската лига след разгромна домакинска загуба от „Карабах“ с 2:7 в среща реванш от третия предварителен кръг на турнира.

Гостите поведоха още в седмата минута, тимът на Георги Дерменджиев направи пълен обрат с две попадения на Квадво Дуа, но в добавеното време на първата част азерите отбелязаха нови два гола. Така при общ резултат 3:3 сблъсъкът влезе в продължения. В добавените 30 минути играчите на „Карабах“ реализираха още четири пъти и си осигуриха място в плейофите на Шампионската лига.

„Лудогорец“ ще се изправи срещу „Петрокуб“ в плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Мачовете са на 22 август в Разград и на 29 август в Молдова.