Над 350 участници в състезанието по ориентиране за купа „Абритус“

Община Разград подпомогна финансово провеждането на 62-то издание на състезанието по ориентиране за купа „Абритус“, съобщиха от пресслужбата на местната администрация.

Надпреварата се организира от Спортен клуб по ориентиране „Абритус“ със съдействието на Туристическо дружество „Буйна гора“. Сега състезанието бе посветено на 70-годишнината на спортното ориентиране в България. В него участваха над 350 състезатели от 23 клуба от цялата страна. Най-малкият участник бе 4-годишният Габриел Станев от София, а най-възрастният – 80-годишният Иван Христов от Шумен.

Надпреварата бе в местността Липака в района на Габъра. В зависимост от възрастовите групи трасетата бяха между 1700 м и 10 км.

В отборното класиране победи клуб „Бегун“ –В арна, втори остана клуб „Вариант 5“ – Търговище, а трети – „Компас-Крос“ – Русе. Класираните на първите три места във всяка възрастова група получиха медали. Част от наградите връчи специалистът в отдел „Образование, младежки дейности и спорт“ в Община Разград Златина Георгиева.