Можело, значи! „Лудогорец“ изнесе открит урок на „Фенербахче“

„Лудогорец“ записа една от най-силните си европейски вечери в последните години.

Орлите победиха лидера „Фенербахче“ в четвъртия си мач от група „Н” на Лигата на конференциите. Якуб Пьотровски и резервата Руан Секо бяха точни за успеха с 2:0.

Разградчани показаха много стабилна игра в отбрана и се възползваха от шансовете си в предни позиции, за да победят един от най-силно представящите се отбори в Европа от началото на сезона. Особено през първото полувреме разградчани доминираха и на няколко пъти стигнаха до много сериозни положения, но националният вратар на Хърватия Доминик Ливакович се справи с атаките.

„Лудогорец“ вече има актив от шест точки и се върна в битката за едно от първите две места, които дават право на участие в елиминациите на турнира. Фенерите остават лидер с девет, а втори е датският „Нордселанд“ със седем. Последен е „Спартак“ (Търнава) с една.