„Лудогорец“ с победа за историята, следващият международен мач ще е в Лига на конференциите

„Лудогорец“ победи „Аякс“ на „Йохан Кройф арена” с 1:0, но напуска турнира Лига Европа след загуба в първата среща с 1:4.

Победното попадение вкара Матиас Тисера в 62-та минута, след като се възползва от отличен пас на Доминик Янков. „Лудогорец“ игра много силно и не позволи на „Аякс“ да създаде нито едно голово положение за 90 минути. Освен това шампионите на два пъти имаха страхотни възможности за гол във вратата на домакините, но Матиас Тисера и Рик Джонатан нямаха ден.
„Лудогорец“ може да се гордее с тази победа, тъй като досега нито един български отбор не беше побеждавал „Аякс“ в Амстердам. Това е нов успех над нидерланци десет години по-късно, след като през 2013 г. Орлите победиха с 0:2 ПСВ в Айндховен.
„Лудогорец“ продължава участието си в турнира Лига на конференциите, като жребият за груповата фаза ще бъде изтеглен в петък.