„Лудогорец“ с обрат срещу „Левски“

„Лудогорец“ направи нова крачка към титлата с късен обрат над „Левски“ в Разград. Орлите дръпнаха с цели 8 точки пред ЦСКА, след като победиха “сините” с 2:1. „Лудогорец“ стигна до успеха с гол на Пиерос Сотириу в 90-та минута на мача.

Гостите първи стигнаха до гол – в 20-та минута Кордоба проби по левия фланг през Спас Делев и центрира към наказателното поле. Там Бари мина зад гърба на Вердон и засече топката във вратата на разградчани – 1:0 за „Левски“.

В 62-та минута Спас Делев изведе Жан Карничник сам отдясно, словенецът извади страхотна топка по тревата, а абсолютно непокритият Алекс Сантана засече във вратата за 1:1.

Течеше 90-та минута на мача, когато „Лудогорец“ стигна до пълен обрат. В герой за Орлите се превърна Сотириу. Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на „Левски“, Хосе Кордоба не успя да играе с топката, а Сотириу стреля и вкара неспасяемо в мрежата на Пламен Андреев – 2:1 за „Лудогорец“.