„Лудогорец“ с летящ старт в Лигата на конференциите

„Лудогорец“ започна много силно участието си в група „Н“ на Лигата на конференциите – 4:0 срещу „Спартак“ – Търнава и поведе в класирането още след първия кръг, защото „Фенербахче“ победи с 3:1 „Нордселанд“.
След по-лежерно първо полувреме Орлите избухнаха в началото на втората част. Първо чрез страхотен гол на младия Иван Йорданов, преди Якуб Пьотровски да вкара два пъти за 3:0. Последният гол заби Руан в 93-та минута.
Треньорът на домакините Ивайло Петев отново заложи на схемата 4-3-3, с която разградчани постигнаха историческата си победа над „Аякс“. На вратата започна Симон Слуга, а пред него в защита действаха Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон и Сон, който замени контузения Марсел Хайстер отляво. В халфовата линия действаха Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш и Иван Йорданов, а в атака бе триото Бърнард Текпетей, Матиас Тисера и Кайо Видал.