„Лудогорец“ стабилен на върха

Шампионът „Лудогорец“ отново води с 4 точки преднина на върха, след като победи с 3:1 „Славия“.

Срещата бе първа домакинска за наставника на разградчани Анте Шимунджа, който бе посрещнат подобаващо от феновете. „Лудогорец“ можеше да победи и с повече, но вратарят на столичани Светослав Вуцов се намеси добре няколко пъти.

Сотириу изведе Орлите напред в 18-ата минута, когато Текпетей го изведе отлично и кипърецът майсторски мушна токата в мрежата на „Славия“. Десетина минути след това Кирил Десподов качи топката на главата на Шоу след ъглов удар и националът на Ангола направи 2:0.

„Славия“ намали резултата в началото на втората част, когато красив гол след индивидуален пробив отбеляза Радослав Кирилов. Точка на спора сложи Пиерос Сотириу в 66-та минута. Той добави с глава след мощен изстрел на Десподов. В самия край на мача попадение на Кирил Десподов беше отменено заради много спорна засада.

Дебют за шампионите записа последното ново попълнение Матиас Тисера, който влезе в последните минути.