„Лудогорец“ срази „Пирин“ в Благоевград

„Лудогорец“ победи с 4:0 „Пирин“ в Благоевград.

Първата част завърши без попадения, но през втората Кирил Десподов се разигра и участва при три от четирите гола на своя тим, асистирайки на Георги Терзиев и Матиас Тисера, а освен това той изпълни корнера, след който Жан Карничник принуди Казуки Такахаши да си отбележи автогол. Иначе Жоржиньо оформи крайното 4:0.

Наставникът на орлите Анте Шимунджа заложи на състав, в който от първата минута започнаха Жан Карничник, Георги Терзиев и Игор Пластун, а Сисиньо, Оливие Вердон и Антон Недялков получиха почивка. Както иЯкуб Пьотровски, който бе заменен от Мануел Шоу. Атаката водеше Матиас Тисера, а зад гърба му беше триото Десподов, Рик и Текпетей.