„Лудогорец“ победи „Черно море“ във Варна

„Лудогорец“ постигна изключително важна победа с 3:2 „Черно море“ на стадион “Тича” във Варна. Със спечелените три точки шампионите излязоха на второ място в класирането с мач по-малко от временния лидер „ЦСКА- 1948“.

Кирил Десподов откри резултата още във втората минута, след като изпълни много добре пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Дюлгеров.

В последната минута на първата част домакините изравниха чрез Беншаа. Той успя да довкара в мрежата избита от Серджио Падт топка.

Второто полувреме започна с гол за „Лудогорец“ в 48-та минута. Разписа се Матиас Тисера от трудна ситуация. Бернард Текпетей направи преднината на Орлите солидна в 66-та минута след силен удар по земя, който бе неспасяем за Дюлгеров.

Домакините върнаха едно попадение в 76-та минута. Тогава бе отсъдена дузпа след намеса на ВАР за игра с ръка в накaзателното поле на „Лудогорец“. Зад топката застана Евгений Сердюк, който реализира.