„Лудогорец“ победи „Етър“ с 5:0

„Лудогорец“ разби с 5:0 „Етър“ в мач от втория кръг на efbet Лига и записа първата си победа в родното първенство. Мачът бе знаков, тъй като в него дебют направиха двама нови футболисти – Квадво Дуа и Сон. Първият дори пропусна дузпа. В игра след осем месеца пък се завърна Рик Джонатан.

От самото начало на двубоя Лудогорец контролираше събитията на терена. В 17-та минута Аслак фон Витри получи свободно пространство. Той напредна с топка в крака и изпробва късмета си с плътен удар. Мощният шут попадна точно под напречната греда, а Величков нямаше шанс да се намеси – 1:0.

В 37-та минута „Етър“ остана с човек по-малко, след като директен червен картон получи Георги Ангелов.

Още не бяха изминали 20 секунди от старта на втората част, когато „Лудогорец“ вкара втори гол. Мартин Моран загуби топката в центъра на терена. Доминик Янков овладя и се впусна в самостоятелен пробив. Той преодоля Георги Александров и с прецизен диагонален удар по земя прати топката в мрежата. „Етър“ тотално капитулира в 48-та минута, когато шампионите направиха резултата класически. Текпетей и Сон разиграха. Вторият центрира остро по земя. От близка дистанция Текпетей нямаше как да пропусне.

В 58-та минута домакините вкараха четвърти гол. Спас Делев прати елегантно центриране в наказателното поле. Текпетей беше непокрит и с глава вкара втория си гол в мача. Доминацията на Орлите продължи В 69-та минута Рик Джонатан разтегли към Спас Делев. Крилото на „Лудогорец“ овладя на гърди, след което стреля от средна дистанция – право в ръцете на Величков. Три минути по-късно още един защитник на разградчани, след Аслак фон Витри, вкара забележителен гол.

Франко Русо направи резултата 5:0. Защитата на гостите се справи с центриране около точката за изпълнение на дузпа. Франко Русо стигна пръв до избитата топка и със страхотен шут матира Мартин Величков