„Лудогорец“ пак би ЦСКА

„Лудогорец“ се изкачи на второто място в Първа лига следуспех над ЦСКА с 2:1 в много оспорвано дерби.

Герой за Орлите стана полякът Якуб Пьотровски, който вкара майсторски гол в 79-та минута. Преди това разградчани бяха повели чрез Матиас Тисера в 9-та минута, а Амос Юга изравни в 55-та минута. Така „Лудогорец“ прекъсна серията си от 4 мача без победа във всички турнири.

Треньорът на домакините Анте Шимунджа очаквано заложи на всичко най-добро, без значение, че в четвъртък е изключително важният мач с ХИК – Хелзинки. Ако той бъде спечелен, разградчани ще играят напролет в Европа. Матиас Тисера поведе атаката, подкрепян от задна позиция от Каули, а по крилата бяха Кирил Десподов и Рик Джонатан. Капитанът Антон Недялков пък бе върнат в средата на защитата, след като във Финландия действа като ляв бек.