„Лудогорец“ падна и в Астана

„Лудогорец“ загуби с 1:2 гостуването си на „Астан“а в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Срещата бе изключително интересна, като положенията не спираха. Ивайло Петев прибегна до схема с трима в защита – новото попълнение Сонко Сундберг, Франко Русо и Оливие Вердон. По бековете започнаха Аслак фон Витри и Марсел Хайстер. В халфовата линия оперираха Клод Гонсалвеш и Якуб Пьотровски, а атаката поведе Руан Круз, подкрепян от Кирил Десподов и Бърнард Текпетей.

Срещата започна много силно за домакините, но Орлите отговориха бързо и „Лудогорец“ поведе в 34-та минута. Кирил Десподов центрира чудесно от пряк свободен удар и Сонко Сундберг с глава отбеляза първото си попадение за разгрпадчани. После дойдоха две спорни ситуации, като и при двете играчите на Ивайло Петев искаха дузпа – първо за игра с ръка, а след това и за нарушение срещу Текпетей. Реферът Хорациу Фешник от Румъния обаче замълча.

„Астана“ изравни в 41-та минута. Тогава „Лудогорец“ отново се пропука след статично положение, а след пряк свободния удар с глава отбеляза Жарко Томашевич.

Втората част започна кошмарно за българите. В 53-та минута след центриране от корнер се получи дълго разиграване. В крайна сметка топката бе центрирана към Марочкин, който с глава не остави абсолютно никакъв шанс на Серджио Падт.

Снимка: Ludogorets.com