„Лудогорец“ напусна Шампионската лига

Българският шампион „Лудогорец“ победи шведския първенец „Малмьо“ с 2:1, но това не бе достатъчно за класиране в групите на Шампионска лига.

С общ резултат 2:3 скандинавците ще играят в най-реномирания европейски клубен турнир, докато „Лудогоре“ц ще спори с отборите от Лига Европа.

Мачът за родния шампион стартира прекрасно, след като в 10-та минута капитанът Антон Недялков даде аванс на Орлите, но в 43-та Велко Бирманчевич изравни резултата. По-рано през първата част гол на Малмьо на Сьорен Рикс бе отменен селд ВАР заради засада.

След точно час игра ВАР даде дузпа за българския тим след игра с ръка, а Пиерос Сотириу отново поведе домакините напред в резултата, но това бе всичко на „Хювефарма Арена”. Лошо впечатление направи играта на гостите от Швеция в заключителните минути, които не спираха да бавят времето, а реферът даде пет минути продължение.