„Лудогорец“ изгуби още две точки

Шампионът „Лудогорец“ не успя да пречупи лидера „Локомотив“ – Плоавдив и завърши 1:1 в Разград.

Орлите доминираха през по-голямата част от мача, като поведоха още в 9-та минута с красив гол на Бърнард Текпетей.

В 85-та минута гостите изравниха от нищото. Сон върна към Симон Слуга. Вратарят се забави прекалено дълго, с топката игра младия Петър Андреев, който я прати в мрежата му – 1:1.

След гола домакините се хвърлиха в луди атаки, но до ново попадение не се стигна, а Хоркаш отрази опасни удари на Сундберг и Пьотровски.

Треньорът на домакините Ивайло Петев направи една промяна в своя състав за разлика от успеха над другия „Локомотив“ – този от София. Той остави на пейката Рик Джонатан и пусна вместо него Кайо Видал.