„Лудогорец“ загуби с 0:2 в Прищина

Шампионът на България „Лудогорец“ загуби от първенеца на Косово – „Балкани“, в мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига – 0:2.

„Балкани“ поведе в продължението на първата част. След пореден пробив отляво на домакинското нападение топката бе пратена на другия фланг, където Кореница без замисляне стреля, топката рикошира в Марсел Хайстер и стана неспасяема за Серджио Падт.

В 55-та минута след изпълнение на фаул Зюба бе напълно забравен на втора греда и с глава мушна топката между краката на Серджио Пад.

„Лудогорец“ отправи първия си точен удар в 68-ата минута. Тогава след центриране от корнер Нареси стреля с глава, но Куличи закова топката на голлинията. В 84-та минута Орлите направиха най-добрата си атака в мача, като Гонсалвеш с пета изведе Доминик Янков, но неговият удар срещна гредата.

Реваншът е другата сряда в Разград от 21:00 часа.