„Лудогорец“ загуби от „Брага“

Както преди четири години, „Лудогорец“ вкара два гола при гостуването си на „Брага“. Този път обаче шампионът на България обаче загуби с 2:4 и продължава да има само една точка в група F на Лига Европа.

Головете за Орлите отбелязаха Пиерос Сотириу през първата част и Игор Пластун след почивката. За домакините точни бяха Ел Мусарти, Юри Мендейрош, Вандерсон Галено и Марио Гонзалес.

„Лудогорец“ изигра слабо първо полувреме, в което единственото хубаво нещо бе голът на Сотириу. Футболистите на „Брага“ на свой ред отбелязаха три попадения, като пропуснаха още положения.

След почивката мачът бе равностоен, като „Лудогорец“ трябва да съжалява, че проигра шанс да намали чрез Кирил Десподов. Останал сам срещу вратаря след чудесен пас на Доминик Янков, капитанът на шампионите пробва да преодолее Матеус с техничен удар покрай него, но вратарят на „Брага“ блестящо спаси. Четвъртият гол във вратата на Кахлина падна след нелепа грешка на Икоко, който неразчетено върна топката назад преди тя да се озове в Марио Гонзалес.

Така на „Лудогорец“ остават минимални шансове за класиране в следващата фаза на евротурнирите през пролетта на 2022 г. За да останат живи докрай, разградчани трябва да победят „Цървена звезда“ на “Райко Митич” на 25 ноември.