„Лудогорец“ загуби две точки при гостуването си на „Царско село“

„Лудогорец“ загуби две точки при гостуването си на „Царско сел“о в София. Мачът в полите на Витоша завърши 1:1, като шампионите вече имат преднина от 9 точки пред втория ЦСКА-София, който в неделя гостува в неделя на „Ботев“ (Пловдив).

Домакините откриха резултата в 12-та минута чрез Мартинс след асистенция на Каломбо. „Лудогорец“ изравни в 56-та минута. Тогава Оливие Вердон се възползва от отличен пас на Кирил Десподов в наказателното поле на „Царско село“ и със силен удар прати топката в мрежата.

„Лудогорец“ имаше превъзходство през целия мач, но серия пропуски пред вратата на домакините го лишиха от пълен комплект точки. Най-близо до попадения бяха Пиерос Сотириу и Жан Карничник.

Следващия уикенд „Лудогорец“ ще играе контролен мач с „Етър“ (Велико Търново) заради паузата в първенствата.