„Лудогорец“ загуби две точки в продължението

„Царско село“ шокира „Лудогорец“ с гол дълбоко в добавеното време за 1:1 в мач от 9-я кръг на efbet Лига. Ихинио Марин (28-дузпа) и Лъчезар Балтанов (90+4) вкараха головете. Клаудиу Кешеру направи пропуск от бялата точка в 83-та минута.

Двубоят започна доста спокойно от страна и на двата отбора. Едва в 5-та минута Божидар Васев отдясно центрира опасно в наказателното поле на домакините, но Георги Терзиев изби с глава.

Постепенно футболистите на „Лудогорец“ установиха превес във владеенето на топката и логично стигнаха до първите си възможности за гол. В 28-та минута домакините поведоха. Защитникът на „Царско село“ Иван Бандаловски игра с ръка в наказателното поле. Реферът Георги Николов не се поколеба да отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Ихинио Марин.

Дебют за Лудогорец в 55-та минута направи Кирил Десподов, който замени един от най-активните до момента Бернард Текпетей. Именно срещу него бе фаулът за втората дузпа, която Кешерю изпусна.