„Лудогорец“е на четвърт финал за Купата след победа над „Левски“

„Лудогорец“ обърна мача  от 0:1 до 2:1 с „Левски“ в осминафинала SESAME Купа на България и по този начин детронира „сините“, които спечелиха трофея през месец май. И трите гола паднаха през второто полувреме.

Уелтън даде аванс на гостите в 61-та минута, когато се разписа отблизо. Осем минути след това влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за Орлите. Единадесет минути преди края Бърнард Текпетей отбеляза за пълния обрат в полза на шампиона на България.

В самия край на срещата след намеса на ВАР реферът Георги Давидов даде дузпа за „Левски“, след като бе видяна игра с ръка на Оливие Вердон. Зад топката застана Хосе Кордоба, чийто удар бе високо в аут.