Боксьорите от „Олимпия“ с три медала от два републикански шампионата

Боксьорите от СКБ „Олимпия“ в Разград завоюваха златен, сребърен и бронзов медал от два национални шампионата за различни възрасти.

На първенството в Плевен /13-14 год./ Мерт Мехмед/ е бил безапелационен още в дебюта си за състезание от такова ниво и се окичил със златото в категория да 90 кг.

Треньорите Мирела Николова, Петър Петров и Станислав Ненко са водили на състезанието още двама състезатели – Ремзи Ремзи стига до бронза до 59 кг., а Владислав Василев става пети в кат. 48 кг.

В надпреварата в плен участвали 30 клуба с обща 120 състезатели.

По предната седмица боксьори на „Олимпия“ са били на Държавно лично първенство за младежи /17-18 г./ В кат. до 52 кг. Денис Асенов останал втори заради контузия.

Пети се класирали Джем Адил – 64 кг.,  Благовест Неделчев – 69 кг. и Людмил Неделев – 75 кг. И тримата загубили двубоите се с национални състезатели.

В края на месеца разградчани ще участват в държавното за юноши /15-16 г., а в началото на ноември са изпитания и за момичета