“Лудогорец” отнесе “Етър с 6:0, Кешерю вкара 4 за най-голямата победа през сезона

Шампионът “Лудогорец” започна успешно пролетния дял в Първа лига и разгроми “Етър” с 6:0 в последния мач от 17-я кръг. На своя терен в Разград лидерът в шампионата не срещна никакви с последния в класирането, решавайки всичко преди почивката.

“Етър” игра с човек по-малко от 25-та минута заради червен картон на вратаря си Христо Иванов и не успя да окаже отпор. Клаудиу Кешерю беше над всички, като се отчете с четири гола за успеха, а Пламен Крачунов от виолетовите си вкара автогол. Веднъж се разписа Каули Оливейра.

Победата е най-изразителната за “Лудогорец” от началото на сезона. Двубоят беше и първи шампионатен за новия треньор Валдас Дамбраускас, който дебютира официално преди дни в срещата за Купата на България със “Спортист” (Своге).

Шампионите водят в таблицата с актив от 42 точки, като имат шест повече от ЦСКА. Съставът от Разград е в серия от 16 срещи без загуба. “Етър” е на последното 14-о място с 11 точки.