12 годишните волейболистки на „Лудогорец“ – на финалите на държавното първенство

Талантите на Волейболен клуб „Лудогорец“ от отбора на 12-годишните преминаха първото стъпало в групата, класираха се и  участваха на финали на регион „Добруджа“.

За радост на децата, на треньорката им Айшегюл Ахмедова, на ръководството на ВК „Лудогорец“ в лицето на зам.-председателя Здравко Душков, който организира волейбола в Разград, на родителите, на волейболната общественост на Разград, момичетата си извоюваха право да участват на финалите на Държавното първенство 2020/2021 г.

На финала на региона по мини волейбол миналата седмица в Шумен те имаха тежък жребий, като в предварителната група се  паднаха с най-добрия отбор в групата и в региона – тима на  „Черно море“ – Варна. Въпреки голямото старание разградчанки отстъпиха с 2:0 гейма. Играха за 3-4 място с отбора на ВК „Омуртак“- традиционно силен отбор, който почти всяка година се класира  финалите на ДП. Въпреки че срещата бе протоколна, защото и двата отбора се класират за финалите, това не попречи да се изиграе много оспорван мач. В крайна сметка много малко не достигна за победа и отборът загуби с 2:0 гейма. Разлика в първия гейм само с 2 точки 25:23, а във втория – 25:18.Другите два на финалите са „Черно море“, победил на финала втория  „ЕЙБ –Шумен 05“ също с 2:0 гейма. Момичетата са много мотивирани да тренират яко за да се представят добре на финалите, а някои от тях да последват примера на Кристина Йорданова. Да припомним, че преди няколко години точно в тази възраст „Лудогорец“ завоюва шампионската титла на България в тази възраст, воден от Кристи – обявена тогава за най- добрата на финалите.  От там тя тръгна по пътя на своите мечти: като кадетка бе привлечена в националния отбор. С него спечели Балканска шампионска титла, бронзови медали от Европейско първенство. През тази година с отбора на „Казанлък волей“- девойки, като капитан поведе отбора към шампионската титла, а тя бе обявена за най- добрата волейболистка на България в тази възраст. Само преди дни на държавното на при жените тя спечели второто място и сребърните медали.