Фурор за разградските колоездачи – 5 златни и 2 сребърни медала от Купа „България“

Състезателите на Спортен клуб по колоездене „Спринт“- Разград за пореден път доказаха, че са сред най-добрите в страната и в отлична спортна форма.

В третият кръг от Купа „България“ на пистата на колодрума в Пловдив  те грабнаха общо седем медала – 5 златни и 2 сребърни.

Клубът се впусна в надпреварата с общо 10 колоездачи в четири възрастови групи. При най-малките Калоян Стефанов отново спечели и трите манша на 250 м от място, а Даниел Николов и в трите манша бе втори и това ги подреди на първо и второ място в

Георги Радославов за пореден път бе безапелационен в издръжливостта на 60 обиколки при юношите младша възраст .

При юношите старша възраст Искрен Василев, Никола Петков и Павел Николов спечелиха отборния спринт, а Павел Николов спечели дисциплината и индивидуално.

При мъжете Николай Станчев, Мирослав Минчев и Тодор Кожухаров изостанаха с няколко стотни от отбора на Троян и се класираха на втори, а в индивидуалния спринт Мирослав Минчев се пребори за златото.