Разгромна победа на футболен отбор от НПТГ „Шандор Петьофи“ на зонален етап от Ученическите игри

Отбор момчета 8-10 клас от  НПТГ „Шандор Петьофи“ в Разград започна с разгромна победа участието си в зоналния етап на Ученически игри 2022/2023 в Лозница, съобщиха от гимназията – 6:0 срещу ПГСС „Никола Пушкаров“ – Попово.

Срещата премина в спортсменски дух и с превъзходство на нашите разградчани. До почивката голът бе само един гол и негов автор стана Ибраим Емин от 10 „а“ клас.

Втората част предложи много повече емоции и много голове – всички в противниковата врата. Техни автори бяха Атакан Мердан – 9 „е“, Даниел Петков – 9 „б“, Йоан Стоянов – 9 „а“, Никълъс Димитров – 8 „а“ и Йоан Узунов – 8 „б“.

Отборът продължава в следващия етап от игрите. Срещата е с победителя от мача между отбори Русе и Силистра. А момчетата благодарят сърдечно на Нешка Христова –  директор на училището, и Биана Тодорова – зам.-директор, за оказаната подкрепа.