Ориентировачи от 7 до 75-годишна възраст се включиха в състезанието за купа „Абритус“

Ориентировачи от 7 до 75-годишна възраст се включиха в 60-то състезанието по ориентиране за купа „Абритус“.

Състезанието се проведе в западната част на местността Пчелина /ившия Военен лагер/ край Разград, по маркирани трасетата с дължини от 1000 м до 6240 м. По които преминаха 382 състезатели от 24 спортни клуба в страната. Домакин беше разградският клуб по ориентиране „Абритус“.
В отборното класиране победител стана отборът на клуб „Бегун“ – Варна. Втори – спортен клуб „Браун Тим“ – Велико Търново. Трети останаха състезателите от клуба по ориентиране „Компас-Крос“- Русе. Отборът на разградчанизае девето място.
Най-добрите трима във всяка възрастова група получиха медали. При най-малките първите места при момичетата и момчетата спечелиха Ева Недялкова от клуба по ориентиране „Чумерна Елена“ и Валентин Атанасов от клуб „Бегун“ – Варна.
Победител при мъжете до 75-годишна възраст еИван Христов от клуба по ориентиране “Мадарски конник” – Шумен. В юбилейното състезание участваха и двама ветерани от разградския клуб по ориентиране – Румен Станев и Марин Георгиев.
Спортната проява се реализира с подкрепата на Община Разград и съдействието на Туристическото дружество „Буйна гора“. Председателят на спортния клуб по ориентиране “Абритус” Татяна Станева благодари на състезателите за участието им в по думите й „остаряващо, но все така интересно състезание“ и пожела на всички нови успехи.