Нико Комаровски – европейски шампион по карате

АЛИСА КУШЧУ – ТРЕТА ПРИ МОМИЧЕТАТА

Никола Комаровски стана първият европейски шампион по карате киокушин на разградския СК „Будо“. Това стана на провелото се във Варна 35-о първенство за мъже и жени, 15-о първенство за деца, юноши и девойки и 9-о първенство за ветерани на Стария континент. СК „Будо“ участва в националния отбор с девет каратеки.

Нико Комаровски грабна златото на кумите в кат. 75 кг. при младежите /16-17 г./. Талантът посвети титлата си на съученика си в НПТГ „Ш. Петьофи“ Марти, който води тежка битка с коварна болест, с пожелание победител да е приятелят му.

Изключителен успех постигна и Алиса Кусчу при момичетата /10-11 г./. В кат. над 40 кг. та се качи на третото място на почетната стълбичка.

В Европейското първенство във Варна т участваха 600 състезатели от 20 държави.

Разградските каратеки вече се подготвят за следващото състезание в календара – държавното първенство през юли в Търговище.