„Лудогорец U18“ е в Младежката Шампионска лига!

Феновете в Разград за втора поредна година ще наблюдават мачове от Младежката шампионска лига, благодарение на „Лудогорец  U18“.

Талантите от школата на клуба спечелиха финала за купата на БФС срещу „Септември“ (София) с 3:1. Мачът се игра на стадион “Ивайло” във Велико Търново. Момчетата на Стефан Славов имаха превъзходство през целия двубой, като нито за миг не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор. Победата за „Лудогорец U 18“ можеше да бъде по-изразителна, но столичният тим имаше късмет. Освен многото положения пред вратата на „Септември“, Орлетата удариха и две греди.

„Лудогорец U18“ откри резултата още в 3-та минута. Алекс Луканов бе най-съобразителен след едно центриране от корнер и с едно докосване отклони топката в мрежата. В 19-та минута Хидает Хюсеин пропусна от удобна позиция. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

Второто полувреме не започна добре за разградчани, които получиха гол от дузпа в 57-та минута. Точен за „Септември“ от бялата точка бе Симеон Александров. В 72-та минута Петър Георгиев изскочи сам срещу стража на столичани и технично го прехвърли за 2:1. Отново Георгиев бе точен в 85-та минута, като от 7-8 метра прати топката в мрежата с отмерен удар.

След последния съдийски сигнал Орлите триумфираха заслужено и се окичиха със златните медали. Младите таланти на клуба вдигнаха във въздуха треньора си Стефан Славов, а след това и купата на БФС.

На финала за купата на БФС „Лудогорец U18“ игра в състав: Дамян Христов, Димитър Василев, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Георги Николов, Димитър Василев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Стилиян Спасов (Росен Иванов, Онур Чолак, Мартин Кирев, Димитър Господинов).