„Лудогорец“ с шампионска победа над ЦСКА

„Лудогорец“ изкова изключително ценна победа на „Българска армия“, а победата с 1:0 донесе Игор Тиаго. Орлите са на върха.

Срещата бе прекъсната за около 20 минути през втората част, тъй като феновете на домакините не позволиха на Кирил Десподов да изпълни корнер.

Треньорът на гостите Ивайло Петев върна сред титулярите Серджио Падт, Оливие Вердон, Франко Русо и Игор Тиаго. Спас Делев бе крило, а Густаво Нонато започна като плеймейкър.

„Лудогорец“ започна по-надъхано, но чисти голови положения пред Густаво Бустато липсваха.

15 секунди преди 67-та минута се наложи Кирил Десподов да изпълни корнер. Това обаче нямаше как да се случи, защото капитанът на разградчани бе замерян с всякакви предмети. Наложи се Георги Кабаков да прибере футболистите на „Лудогорец“, за да се успокоят страстите. След около 20 минути мачът бе подновен, а таймерът бе върнат на 67-а минута. Само няколко секунди след това Игор Тиаго изведе разградчани напред. След центриране от ъглов удар се стигна до нов корнер. При неговото изпълнение Кирил Десподов центрира чудесно за Игор Тиаго, той изпревари Амос Юга и отблизо не остави шансове на Бусато – 1:0.

До края „Лудогорец“ игра стабилно и не допусна сериозни опасности пред Падт.