„Лудогорец“ с тежка визита на “Лаута”

„Лудогорец“ оглави класирането в efbet Лига още в самото начало на първенството и ще се опита да запази преднината си пред конкурентите на този етап и след гостуването на Локомотив (Пловдив). Двубоят е днес от 21:00 часа на “Лаута”.
Орлите разполагат с достатъчно дълга скамейка, за да може треньорът Стойчо Стоев да дава почивка да определи играчи, предвид сгъстения цикъл, в който разградчани играят. В четвъртък шампионите победиха с 4:0 Валур, а след няколко дни им предстои мач с уелския ТНС.
В „Локомотив“ положението е различно, а днешният сблъсък идва само няколко дни след тежкото гостуване на „Спартак“ (Търнава). Смърфовете изстрадаха продължаването си напред в турнира след загуба с 1:3.
Двата тима откриха сезона у нас с мач за Суперкупата на България, спечелен от „Лудогорец“ с 2:0.