„Лудогорец“ победи „Черно море“ за Купата във Варна

„Лудогорец“ спечели с 2:1 гостуването си на „Черно море“ в първи полуфинал за Купата на България, игран на „Тича“.

Така Орлите взеха предимство преди реванша на 11 май в Разград. Моряците взеха преднина чрез Алекс Фернандес, но още до края на първата част обратът бе факт след попадения на Густаво Нонато и Игор Пластун. Варненци завършиха мача с 10 души, след като червен картон в 83-та минута получи Стефан Велев.

Съвсем очаквано Ивайло Петев направи куп промени преди дербито с ЦСКА в неделя. Реално от титулярите играха единствено бековете Аслак фон Витри и Пипа Авила, халфът Якуб Пьотровски и крилото Кирил Десподов. Почивка получиха Серджио Падт, Оливие Вердон, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Спас Делев и Игор Тиаго.

„Черно море“ поведе в 14-та минута. Едгар Пачеко елегантно върна с пета за Александър Василев. Бившият футболист на „Лудогорец“ стреля с левия крак, вратаряр Симон Слуга не се намеси добре и топката се озова в Алекс Фернандес, който нямаше как да сбърка – 1:0. Отговорът на Лудогорец не закъсня и в 18-та минута Густаво Нонато попадна в прегръдките на своите съотборници. Пьотровски даде чудесен пас за непокрития Кирил Десподов, той финтира Виктор Попов и би, Иван Дюлгеров спаси, но при добавката левият крак на Густаво Нонато не сбърка – 1:1.

„Лудогорец“ стигна до пълния обрат в 34-та минута. След центриране от фаул на Кирил Десподов Игор Пластун с крак не остави шансове на Иван Дюлгеров.