„Лудогорец“ победи „Етър“ с 2:0

„Лудогорец“ постигна нова победа в първенството на efbet Лига.

Шампионите Победиха с 2:0 „Етър“ и остават на върха в класирането. Головете отбелязаха Клаудиу Кешерю в 47-та минута, след като отблизо вкара избита от вратаря Христо Иванов топка, и Джоди Лукоки в 86-та.
През първото полувреме разградчани доминираха тотално, но не успяха да отбележат гол. Попадение на Жоржиньо бе отменено заради засада. Удар на Марселиньо пък срещна гредата.
Втората част започна с гол за “Лудогорец“. При изпълнение на корнер Форстър стреля с глава, Христо Иванов спаси, но топката попадна у Кешерю, който отблизо не сбърка. Последваха нови пропуски пред вратата на Етър, за да се стигне до 86-та минута. Тогава Шверчок изведе Лукоки сам срещу стража на гостите и последният хладнокръвно реализира за 2:0.
В следващия кръг „Лудогорец“ приема „Арда“.
Снимки: ludogorets.com