„Лудогорец“ затъна на Лаута с 2:3

„Лудогорец“ загуби с 2:3 гостуването си на „Локо“ (Пд). Шампионите откриха след гол на Абел Анисе в 17-та минута, дошъл след асистенция на Кирил Десподов. Домакините изравниха чрез Момчил Цветанов в 40-та минута, а 120 секунди по-късно обратът бе факт след попадение на Димитър Илиев.

Второто полувреме започна добре за „Лудогорец“. Клаудиу Кешерю изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Гомис срещу Текпетей. „Локо“ (Пд) стигна до трите точки в 77-та минута, когато Малембана стреля от около 30 метра от фаул, Ренан дос Сантос не се намеси добре, топката се озова в Лукас Салинас, който отблизо не сбърка.

Другата седмица в Разград е дербито между „Лудогорец“ и ЦСКА.