„Лудогорец“ е шампион за 11-и пореден път!

„Лудогорец“ е шампион на България за рекорден пореден 11-и път. Орлите победиха „Славия“ с 4:1, като над всички в този мач беше Бърнард Текпетей, вкарал 2 гола и дал една асистенция.

Така разградчани спечелиха най-ранната си титла – още на 17 април, докато през 2018 г. те бе завоювана на 29-я ден от месеца.

Треньорът Анте Шимунджа пусна от първата минута едно от последните две нови попълнения – Дени Групер, който играе като ляв бранител. Изненадващо резерви бяха Каули и Пиерос Сотириу, които бяха заменени съответно от Доминик Янков и Матиас Тисера. Иначе в отсъствието на наказаните Антон Недялков, Кирил Десподов и Игор Пластун, капитанската лента беше на ръката на Георги Терзиев.

В 14-та минута „Лудогорец“ поведе в резултата. Доминик Янков центрира от ъглов удар, а Гьоко Зайков си вкара автогол с глава. Интригата в срещата приключи 120 секунди по-късно. Жан Карничник даде великолепен пас към Бърнард Текпетей, който с мощен удар с левия крак не остави шансове на Светослав Вуцов – 2:0.

В 22-та минута Лудогорец поведе с 3:0. Първи гол за Орлите в елита отбеляза Матиас Тисера.

В 54-та минута „Лудогорец“ направи 4:0. Рик Джонатан изведе добре Текпетей отдясно, ганаецът заобиколи Светослав Вуцов и отбеляза за 4:0.

След това домакините намалиха темпото и „Славия“ стигна до почетно попадение. То бе дело на Йон Бакеро, който получи хубав пас от дълбочина от Мартин Петков и преодоля Серджо Пад.