Шест медала за разградските каратисти от Балканското в Сърбия

Шест медала грабнаха от VIII Балканско първенство по киокушин карате състезателите на СКК „Будо“ – Разград, съобщи инструкторът Ненко Станчев.

Разградските каратеки бяха част от националния отбор на България на първенството в Белград. Шампионатът бе за момчета, момичета, юноши, девойки, ветерани, мъже и жени.

При момчетата /8-9 г./ в категория до 45 кг. Ениз Алиосман стана балкански шампион Сребърни са Никола Комаровски при младежите /16-17 г./ до 80 кг., Магнолия Райкова при момичетата /8-9 г./ до 30 кг. и Жизел Кьосева при девойките /14-15 г./ до 59 кг.

Трети се класираха Христо Русев при младежите /16-17 г./ до 80 кг, и Джан Мехмедов – при мъжете до 90 кг. При младежите /16-17 г./ до 80 кг Християн Костов стана пети.

В надпреварата в Белград участваха 190 състезатели от България, Гърция, Турция Черна гора, Румъния, Сърбия и гост – участници от Франция и Австрия. Бългаският отбор бе от 35 каратеки от СКК „Будо“ – Разград, СКК „Ичи-геки“ -Варна, СКК „Спирит“ –Бургас, СКК „Сейкен“ –Пловдив- и СКК „Дуло“ – Аксаково спечели общо 8 златни медала.

“Заради грубата и неспортсменска игра на състезатели от Турция, на която не реагираха съдиите, контузии получиха  Никола Комаровски и Христо Русев. Категорична – момчетата можеше са първи в категориите си, но… От удари с ръце в лицето Нико е със счупен зъб, а Христо – със счупен нос“, разказа инструкторът на клуба Ненко Станчев.

СКК „Будо“ целогодишно набира желаещи да се посветят в източното бойно изкуство. Тренировките се провеждат в спортна зала „Абритус“ всеки ден от 19.15 часа. Има и група за деца от 5 до 10 години и техните родители във вторник и четвъртък.

Алекс и Нико Комаровски с баща им и треньорът Цецо Христов, при когото сега в Пловдив тренира Алекс